автори Објавено од Дамјан Корубин

Дамјан Корубин

1025 ОБЈАВИ 2 КОМЕНТАРИ
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

Ќерката на Jude Law ја направи првата модна кампања!

Iris, 15 - годишната ќерка на глумецот Jud Law, од неодамна влезе на листата на славни деца кои станаа дел на модната индустрија Iris ја видовме во новата кампања на...

Според нутриционистите – оваа храна морате секогаш да ја имате во...

Ако ве интересира кои продукти, нутриционистите секогаш ги имаат во својата кујна, на право место сте. Сигурно некои од нив и вие ги имате...

Новогодишната атмосфера во Лондон!

Кога Лондон е во прашање, новогодишната инспирација е на секој чекор! Стоковните куќи со најубавите новогодишни декорации, тематски пабови, англиски чај, британските манири,,,  потребно...

Ако патувате деновиве во Британија, погледнете ги хотелите со најдобро сместување!

Британците навистина нудат голем број на преубави хотели кои чекаат да ве угостат и ви го направат престојот идеален. The Ritz London Дефиниција за спектакуларно место,...

Се во едно – маса, кауч и кревет!

Познато е дека жителите во Јапонија имаат многу мал станбен простор за живеење, како и многу мала или никаква изолација, така да кататсу каучот,...

„миниАРТура“ во галерискиот простор на НЛБ Тутунска банка

друштво на ликовни уметници на Македонија во соработка со НЛБ Тутунска банка од Скопје, имаат чест да Ве поканат на изложбата „миниАРТура“ која ќе...

“Luma” го претвора секој smartphone во ноќна светилка!

„Luma“ е мал абажур, што било кој smartphone ќе го претвори во забавна и модерна ноќна светилка. Овој додаток лесно споете го со својот мобилен и...

Pray очилата сега и во Македонија | See through nature

Очилата за сонце се моден додаток кој ве диференцира од мноштвото, прават да изгледате таинствено, заводливо и модерно. Пишуваме за очила за сонце пред зима,...

Изложба „Импресии„ на ликовниот уметник Стефан Хаџи-Николов во АРТЕ Галерија

Ве известуваме дека АРТЕ Галерија ја организира шеесет и првата самостојна изложба "Импресии" на нашиот реномиран ликовен уметник Стефан Хаџи-Николов на 26.11.2015 (четврток) со...

Soul shakers приредија бар шоу во Speakeasy Скопје

На 23 Ноември, SPEAKEASY беше вистинската локација каде бармените од Македонија беа почестени со нови искуства од страна на виртуозите зад барот, Аристотелис Пападопулос...

Како на месечината, ноќевање во хотелот Kameha Grand Zürich!

Во хотелот Kameha Grand Zürich е отворен уметнички апартман наречен "space suite". Гостите имаат можност да го почувствуваат вонземското искуство, заронети, како да се наоѓаат...

Британската елита во новата Божиќна кампања на Burberry! Naomi Campbell и...

Модниот бренд кој се воздигна на ниво на британска икона - Burberry, спремно го прифати предизвикот и успешно одговори на него - 15 години на...

Неделен хороскоп од 09.11 – 15.11. 2015 година!

ОВЕН Љубов - Довербата и стабилноста во заедничките односи ќе ви станат исклучително важни во љубовниот живот. Својата силна љубов ќе ја упатите кон партнерот,...

Идеи за Halloween – рекреирајте 5 култни вештерки!

Почнавте ли да се спремате за Halloween забавата, и сакате сите другите да ги оставите без здив? Костимите инспирирани од зомби, суперхерои, вештерки, ќе се...

Јавна соба е новиот епицентар во дизајнот и иновациите во Скопје

На 28-ми октомври започнува со работа центарот за дизајн и иновации - Јавна соба. Мошне урбан и иновативен простор кој бара и нуди слобода...

Четврти ден Моден викенд Скопје: Тошева, Ивановски, Занов и „Kigili“

Најновите колекции на Ирина Тошева, Роберт Ивановски, Митко Занов и турската модна куќа „Kigili“ беа прикажани на претпоследниот ден Моден викенд Скопје, синоќа во...