AIM Studio, добиле задача да дизајнираат креативен стан во поранешната деловна зграда во Милано. Така настана станот под името Brazilian Taste, кој дише со складен дизајн, а неговите функционални простории како што се кујната, трпезаријата, дневниот престој и студиото, добро се дефинирани.

“Сопственикот не замоли да размислиме за елегантен, свеж, флексибилен простор кој ќе комуницира со бројни растенија – нивната главна страст”- кажаа архитектите.

Проектот е развиен околу белата бетонска кутија, односно дневниот престој кој е затворен од три страни. Внатре има доволно природна светлина која им помага на билките непречено да рстат, додека различниот еклектичен мебел го прави просторот домашен и удобен.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVolkswagen I.D. BUZZ е новиот електричен минибус!
Следна објаваIcehotel 365 ледено искуство преку цела година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР