Шведскиот леден хотел Icehotel 365, кој се наоѓа на 200 км северно од Арктичкиот круг, е еден од најдобрите ледени хотели во светот. Заради временските услови структурата во текот на летните месеци се топи, па уживањето во него е временски ограничено. За да им овозможат на гостите да уживаат преку целата година, со новата технологија на ладење, сега е возможно ледениот хотел да работи 365 дена.

Дел од хотелот и понатаму ќе се растопи по пролетната сезона, но новиот дел ќе остане недопрен. Соларните панели кои го користат убавото време, како и зелениот кров, ја одржуваат внатрешноста на температурата пониска од -5 °C.

Icehotel 365, има сауни, коктел бар и топли соби за оние на кои им е потребна топлина од студот. Доколку одберете VIP апартман, можете да имате сопствен греен простор за релаксирање, сауна и купатило. Ледените кревети во целиот хотел се опремени со дебели мадраци, крзно и топлински вреќи за спиење, кои ве греат во ноќта!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМноштво од растенија за пријатен дом!
Следна објаваИталијанскиот бренд Max Mara и Gigi Hadid повторно соработуваат!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР