Max Mara и супер моделот Gigi Hadid повторно соработуваат на трета по ред кампања, на овој познат италијански бренд. Популарната манекенка е sвезда на кампањата  за линијата на модни додатоци за сезоната пролет/лето 2017. Фотографиите се дело на Steven Meisel, а Gigi позира во одела со разични бои.

Овој пат, целото внимание е упатено кон кожните торби со коцкаст облик, украсени со реси и везени детали. Гламурозните очила за сонце, сигурно ќе бидат хит парче на следната сезона – затоа се што ќе видиме на Gigi, веднаш се претвора во тренд, за кој сите трендсетерки лудуваат…..

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIcehotel 365 ледено искуство преку цела година!
Следна објаваМоден тренд | Ѕвонести ракави
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР