Volkswagen I.D. BUZZ концепт е новиот електричен минибус со автопилот – претставен на NAIAS 2017. Новата електрична ера на мобилности, започнува на North American International Auto Show кој трае од 08 – 22 јануари во Detroit.

Токму таму, Volkswag неодамна го претстави новиот модел I.D. семејно – повеќенаменско возило, кое ги комбинира носталгичните дизајнерски белези со иновативната технологија. Ова концепт возило ја создаде врската помеѓу легендарниот Wolfsburg бренд и неговата електрична  иднина. Како и сите I.D. концепт автомобили и овој нов модел, се темели на модуларниот комплет на електричен погон (MEB).

I. D. концепт возилото е револуционерно. Комбинира доволно простор за патување и ново чувство на слобода – со нула емисија на штетни плинови.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈавна Соба го носи македонскиот дизајн на регионалните фестивали и во 2017
Следна објаваМноштво од растенија за пријатен дом!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР