A4 sales jan 2017-01

За сите љубители на дизајнерски парчиња!

Google form - open call-01

ОТВОРЕН ПОВИК за патувачка изложба на македонски дизајн
Со Јавна Соба на Mikser Festival Belgrade, Day D Zagreb, ONE Design Week Plovdiv, Tirana Design Week.
За сите продукт, графички и модни дизајнери, дизајн студија и компании.
Дознајте зошто

222

Aко патувате или познавате дизајнери во Загреб
Ве покануваме на Eвропска конференција во рамки на проектот “Дизајн Пракса” предводен од Јавна соба, Хрватско дизајнерско друштво и Designaustria, на која ќе бидат презентирани резултати од две годишната работа на 7 европски дизајн организации. Проектот произведе нов предлог модел за соработка на дизајн образовните институции и деловниот сектор со помош на независни дизајн организации и ангажирање на дизајнерите од страна на деловниот сектор веднаш по нивното димпломирање.
Во Македонија проектот е реализиран во соработка помеѓу Јавна соба, Европски универзитет – Факултет за арт и дизајн и компанијата Завар.
facebook event link

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајшармантни хотели во Европа за кои сите зборуваат!
Следна објаваЏемпер со порака “Oставете ме на мира”!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР