Ако сте во потрага по малку слободно време за себе и сакате да се изолирате од светот, Ruth Grace има решение за вас – “Оставете ме на мира” џемпер!

Според Ruth, овој џемпер е повеќе изјава отколку функционално парче облека. Низ него не можете ништо да видите, но доколку сакате да бидете сами, тој е совршен! Сем тоа можете да го носите на 3 начини – со качилка околу вратот, на едно раме и оставете ме на мира – начин, така да со него не сте секогаш потполно изолирани од светот!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативно во Public Room Скопје
Следна објаваЏез концерт на светски познатиот Милан Петровиќ квартет во Јавна соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР