Украинката Динара Каско (27) од Харков, е мајсторка за комбинирање на слаткарството со геометриски форми. Таа сфатила дека изгледот е многу важен како и вкусот, а за неа секој ден значи нов експеримент бидејќи слатките и претставуваат голем интерес и страст.

Со искуство во архитектонскиот дизајн, Динара создала голем интерес помеѓу слаткараската зедница заради неверојатно единствените и иновативни геометиски форми, користејќи ги сопствените силиконски калупи, кои сама ги дизајнирала и креирала.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧудесни зимски одморалишта
Следна објаваСирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ