Поларна светлина, камини во собите, традиционални алпски колиби, надворешни топли базени и најубави глетки. Сето ова е само мал дел од она што го нудат 11-те чудесни одморалишта кои ви ги претставуваме во продолжение, гарантирајќи им вистинска зимска бајка на своите посетители. Ве водиме на уште една интересна прошетка долж светските меридијани, патувајќи до неверојатните хотелски комплекси, каде престојот во зима е магично искуство. Секој од нив е со поинакoв концепт и тема, но е еднакво неодолив предизвик за светските патници. Погледнете ги фотографиите и одберете го вашето омилено зимско сценарио.

1. Cristallo Hotel Spa & Golf (Италија)

2. Banff Springs Hotel (Канада)

3. The Khyber Himalayan Resort & Spa (Индија)

4. The Chedi Andermatt (Швајцарија)

5. Storfjord Hotel (Норвешка)

6. Four Seasons Resort and Residences Vail (САД)

7. Zaborin Hotel (Јапонија)

8. Le Chalet Zannier (Франција)

9. Hotel Val De Neu (Шпанија)

10. Aurelio Hotel & Chalet Lech (Австрија)

11. Kakslauttanen Arctic Resort (Финска)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМузеј под вода ??
Следна објаваВрвна уметност во правење на торти и колачи!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ