Со поглед на Pacific Bay, оваа фантастична резиденција се наоѓа во Perto Vallarti во Мексико. Дизајнирана е како оаза за одмор, оваа куќа ги има сите возможни погодности. Осум спални соби, фитнес центар, простор за домашно кино, две џакузи кади, тераса со базен, огниште со лежалки и бројни мулти-функционални простори за дружење внатре и надвор.

Прегледувајќи ја нашава галерија, ќе видите употреба на природен камен и бетонски sидови во целата куќа, кои не само што создаваат нов изглед на просторот, туку овозможуваат и пасивно ладење за време на жешките сезони. Зелените sидови и градината на кровот, помагаат при контрола на температурата и поврзување на животниот простор во својата природна средина.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗад сцената од доделувањето на Golden Globes 2017!
Следна објава15 предмети кои во зима морате да ги имате во автомобилот!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР