Овие прекрасни дами се инспирација за многу жени и ни покажуваат дека понекогаш и тие се чувствуваат најдобро без шминка. Можеби и на вас ќе делуваат да се охрабрите и го поминете денот без шминка.

Нам ни се допаѓа храброста, одважноста и силата на овие жени кои стојат зад објавите на социјалните мрежи – ненашминкани, природни и убави. Славните жени кои се постојано на насловни страници на часописите, секогаш изгледаат безпрекорно – на оваков начин ни покажуваат дека се еднкакви како нас, дека не се срамат од своето лице и дека без волшебните раце на своите стилисти и фотошоп се едноставно совршени!

ЛЕЈДИ ГАГА

ЏИЏИ ХАДИД

ГВИНЕТ ПАЛТРОУ

САЛМА ХАЈЕК

ШЕРОН СТОУН

ГВЕН СТЕФАНИ

ГОНИОН

АДЕЛ

АЛИША КИ

ЕМИ ШИМЕР

БЕЛА ХАДИД

СИНДИ КРАФОРД

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Ѕвонести ракави
Следна објаваНајубав мармалад од мандарини!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР