По повод 31ви октомври т.н. „Денот на вештерките“, кој иако не го празнуваме, може да ги изненадите вашите најмили со интересна и лесна ужина.

Потребни ви се:
– сезонско овошје
– цимет
– остро ноже
– цитрон или портокал

Ситно исечете го сезонското овошје, додавајќи цимет.

2

Исечете го цитронот/портокалот како на фотографијата и исчистете ја внатрешноста.

3

Со помош на острото ноже издлабете ги очите и устата, токму како тиквите кои се подготвуваат за овој ден.

4

Наполнете го со овошјето, додадете лажиче, затворете и послужете.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton | Модни додатоци есен/зима ’13/’14
Следна објава7 х По: Хорор приказни
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР