Уморни од градското сивило и водени од мисијата „Roll Out Happiness“, Coca-Cola во соработка со рекламната агенција Wieden+Kennedy Amsterdam создаваат прекрасно видео во кое тие претвораат дел од сивилото во зелена површина. Создаваат парк на неочекувана локација и ги покануваат луѓето да уживаат во зеленилото; да ги соблечат своите чевли во замена за Coca – Cola и да уживаат во совршената комбинација. Креативно и неопходно, уживајте во видеото.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВтора шанса | Keri Muller
Следна објаваТрендови за шминка за есен/зима ’13/’14
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР