Трендовите за шминка за оваа есен/зима нудат микс од ери, стилови и екстравагантни бои. Има идеални опции за сите оние кои не се плашат да експериментираат, како и за оние кои го преферираат минимализмот и природноста.

1. Природен изглед – вечен тренд. Природни тонови, свеж изглед.

1

2. Аристократско порцеланско бледило – одличен за девојките со руса коса и сино/сиви очи. Бледа кожа, минимална маскара и бледо розеви усни.

2

3. „Топол“ есенски изглед – пастелни бои и боите на паднатите есенски листови на усните и очите.

3

4. Нежен розов сјај – за максимален женствен изглед.

4

5. 60ти – шминка инспирирана од boho стилот, молив за очи како Twiggy и Sophia Loren…

6

6. Мачкини очи – продолжете ја линијата на моливчето/тушот за очи како египетските кралици. Мистично, игриво и секси.

7

7. Драматични “smokey eyes” – сенката за очи достигнува до линијата на веѓата, а црното моливче е само на долниот капак.

8

8. Истакнување на долниот капак – со моливче или сенка во кафени тонови.

9

9. Металик шминка – многу златни, бронзени и сребрени сенки на капаците.

10

10. Сина шминка – со виолетови акценти за специјални прилики.

11

11. Боја на капаците – со сенки во трендовските бои за оваа сезона како зелената, розовата, виолетовата итн.

12

12. Дебели веѓи – за подраматичен изглед.

13

13. Темни усни – кармини во црна боја и бојата на виното.

14

14. Црвен кармин – make up класика, враќајќи ја холивудската привлечност од 40тите, во комбинација со минимална шминка.

15

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗеленило во градското сивило | Coca – Cola
Следна објаваБиблио-салон | B2 Boutique Hotel
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР