Сместен во Цирих, уникатниот B2 Boutique Hotel има свој библио-салон, кој важи за остварување на сонот на многуте љубители на книги. Тргнавте на патување со сите обврски и листи, но заборавивте да понесете книги? Без очајување – ако патот Ве води кон Цирих, тогаш ова е совршеното место за Вас. Плафон чија висина достигнува до 36 метри, каде истата е исполнета со бројка од над 33 илјади книги: амбиентот е дополнително украсен со високи заоблени прозорции кои потсетуваат на катедрално уредување на стара европска библиотека. За разлика од било која друга библиотека, Библио-салонот не е само место за читање затоа што гостите во B2 Boutique Hotel може да се релаксираат, разговараат, сурфаат, да се дружат и флертуваат помеѓу блоковите од книги.

Имено, книгите се подарок од локална книжарница-антикварница каде важи принципот на позајмување и враќање, за да може некој друг гостин да се послужи со истата книга. Удобна фотелја, шолја кафе и многу книги… зар има поубава идеја за одмор?

1

2

3

4

5

6

7

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендови за шминка за есен/зима ’13/’14
Следна објаваФотографии стари 125 години | Kodak No.1
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР