Малезискиот илустратор Tang Yau Hoong изработил серија креативни мотивациски постери со познати цитати од Стив Џобс, Нелсон Мендела, Џорџ Бернард Шо и други познати мисли.

33

43

44

52

55

66

77

88

113

223

445

653

665

775

776

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНово уметничко искуство | Universal Art
Следна објаваНаправи сам | Сет за чај
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР