Ќе си признаеме дека уживаме во сите видови на купување: гардероба, намирници, детали за дома. Но, уште повеќе си признаеме дека уживаме кога од нешто старо ќе направиме ново, будејќи ја креативноста и заштедувајќи некој денар. За денес, во надеж дека поседувате стар сет за кафе/чај од некои поодминати времиња, кои моментално мируваат во подрумот, Ви подготвивме интересен Направи сам проект кој ќе ги освежи Вашите средби со пријателите кај Вас дома, со чај или кафе.

1 (2)

Три едноставни чекори и минимален трошок: верувајте дека вдахнувањето нов живот на старите искористени предмети никогаш не било позабавно – малку имагинација и малку спреј е се’ што Ви е потребно. Ве уверуваме дека пријателките ќе Ви позавидат кога нареден пат ќе ги послужите со чај!
1 (1)

Изборот на боја и видот на чај останува на Вас. Ние избравме бела керамика со розови рачки, која веруваме дека делува доста едноставно и модерно. Средбата е закажана, за вистинско кралско уживање.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспиративни и креативни постери
Следна објаваЗа нихилизмот, од Ками
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР