Имате слободно време и неограничена креативност? Тогаш искористете го времето полезно, насочете ја Вашата креативност кон создавање свој сет од слики на едноставен начин и ставете свој печат на Вашите ѕидови.

Потребно:

  • платна за сликање;
  • бои;
  • четка;
  • лист од дрво по Ваша желба.

Следете ги чекорите што следат и во меѓувреме одберете каде ќе го сместите Вашиот финален проект.

11111

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШармантно патување | Penguin English Library
Следна објаваThe Wild One | Кејт Мос за Matchless
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР