Најстариот британски бренд на моторцикли Matchless, ќе лансира деби-колекција на облека оваа година и ја ангажира Кејт Мос да биде ѕвезда на нивната рекламна кампања. Синоним на безвременска сексипилност и рок елеганција ја одликува оваа дама како „модното чудо кое не старее“.

Matchless ќе ја претстави својата колекција за мажи и жени во јуни, под водство на браќата Michele и Manuele Malenotti. Позади објективот застанува Terry Richardson, кој ја фотографира Мос на моторот на Марлон Брандо од The Wild One, заедно со моделот Andre Van Noord. Неверојатна привлечност во ретро кожена комбинација!

1

2

4

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Сет слики
Следна објаваШто е потребно да се направи маж/жена среќен/на?
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР