В0 2012 беше направена една од најиновативните градби во светот. Тука станува збор за безбедноста на пешаците во Шангај. Тоа е најголемиот кружен пешачки мост, кој се наоѓа во Шангај, и им овозможува на пешаците да се движат безбедно, надвор од гужвите на патиштата. Погледнeте го делото на Кинезите.

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-01

Со овој мост се поврзани речиси сите поважни места во околината, па затоа многу е навистина лесно преку него да стигнете до сите трговските центри, комерцијални згради и паркови.

Пешачкиот мост се наоѓа речиси скоро 6 метри над самата улица, со голем број на влезни и излезни ескалатори. Истиот е  современ и креативен дизајн на модерното време, па затоа исто така служи како туристичка атракција.

Кој знае како е преку ноќ, со сите светла…

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-2

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-3

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-4

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-5

najgolemiot-kruzen-pesacki-most-vo-sangaj-6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗнаеш ли да чуваш тајна – Софи Кинсела
Следна објаваУбавиот Сплит
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР