Во овој проект ќе Ви покажеме како на многу едноставен начин, користејќи ги обичните црни шноли и малку креативност да направите уникатни обетки.

Потребни материјали:

  • неколку црни шноли
  • лакови за нокти во разни бои
  • тенка жичка
  • куки за обетки (кои може да ги извадите од стари обетки)

2

Изработка:

Зацврстете ги шнолите на парче картон и обоете ги во бои и форми по желба. Откако ќе се исушат шнолите, поставете ги на жичката која рачно ќе ја прицврстите добро на куката. Уникатните обетки се подготвени за носење, и кога и да Ви е потребна шнола за косата може да откачите една од обетките. :)

3

4

5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото-реалистични слики | Alyssa Monks
Следна објаваРелаксација на сетилата | Надворешно џакузи
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР