Секој би посакал да поседува џакузи. Да се има џакузи во домот е навистина добро, но да се има надворешно џакузи е уште подобро. Најпозитивната карактеристика на надворешните е секако погледот, нешто што ќе Ви го подобри џакузи искуството – повеќе релаксирање уживајќи во погледот.

Надворешно џакузи би било совршено доколку куќата е во природа, погледот кон зелени површини и прекрасни пејзажи е медитација и одмор за сите сетила. Но не лажете се дека живеењето во зграда не би овозможило вакво искуство, во ваков случај архитектите имаат совршена алтернатива – го поставуваат џакузито на покривната тераса, прикладно за прекрасниот поглед кон градот, за романтично релаксирање со стил. Уживајте во фото-галеријата подолу, селектирана од нас за Ваша инспирација.

1

2

Back Camera

4

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Oбетки од обични црни шноли
Следна објаваCalvin Klein | Провокации
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР