Ова кратко интервју со “таткото на видео игрите” Ralph Baer е дел од серијата на видео портрети на изумители снимени од David Friedman. Иако славниот изумител има 90 години, тој се уште го работи тоа што го сака и постојано бара предизвик во развивање на нови видео игри.

Филмот раскажува една едноставна, но приказна која допира и мотивира да ја најдете својата животна цел, која вреди и вистински ќе ве исполнува до крајот на животот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите цитати од „Вештица“
Следна објаваДали ни се потребни очила за среќа?
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР