Доколку и вас ве зафати „ Angry Birds“ треската или во конкретниов случај „земјотресот“ еве ви креативен предолг дома да си направите маникир со црвената птица.   Mожеби  ќе се инспирирате да  се обидете да ги нацртате и  другите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Фустан со дваесет „лица“
Следна објаваМеталика: Почнуваме со снимање на нов албум
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР