Гитаристот на Металика Кирк Хамет потврди дека наскоро ќе започне работата околу новиот албум.

„Во моментов работиме на 3D филм, кој се снима во Канада и тоа ни одзема голем дел од времето. Откако ќе го завршиме тој проект ќе се „фрлиме“ на снимање на новиот албум“, изјавува Хамет. Во интервјуто за Rollingstone тој зборува и за Курт Кобејн.  – „Негово најомилено парче беше „ Whiplash”. Еднаш дојде на свирка во Сиетл, која беше во рамките на нашата турнеја „ BlackAlbum”. Паметам дека ја свиревме „ Whiplash” и тој ме погледна кревајќи ја раката во воздухот. Тогаш му реков дека знам колку ја сака таа песна и му ја посветив нему“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Angry Birds на вашите нокти
Следна објаваFoo Fighters на пауза!
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР