На  големо разочарување за фановите на „Foo Fighters“, Дејв Грол потврдува дека бендот можеби нема да настапи долго време, додавајќи  дека за жал не знае ниту пак кога повторно ќе застанат на сцената.   Неодамна во текот на нивната свирка на еден фестивал во Њујорк, пред да ја отсвират „ Learn To Fly”, Грол пред 60.000 посетители рекол „ Луѓе, тоа е тоа“.

„Не сакаме да креваме  паника околу сево ова,  но искрено не знам дали ќе имаме повеќе концерти и доколку имаме кога истите ќе се случат“.  Инаку  Foo Fighters е американски бенд формиран од музичарот Дејв Грол во 1995 година после распуштањето на неговиот претходен бенд Нирвана. Меѓу многуте хитови напознати се Тhis is a call, Everlong, Learn to Fly, All My Life, Times Like These, Best of You, DOA и The Pretender. Два од нивните албуми There Is Nothing Left To Lose и One by One, имаат добиено Греми награди за најдобар рок албум.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМеталика: Почнуваме со снимање на нов албум
Следна објаваДа се биде единец…
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР