Архитектонското студио “MAD Arhitects“ од Кина, го разви проектот наречен “Урбана шума“ која ќе го надополнува планинскиот пејзаж на земјата. Оваа конструкција е дизајнирана како цилиндричен облакодер направен од повеќе катови со различна големина и облик, кои се слоевито одвоени еден од друг. Секој кат има огромна стаклена галерија, која нуди неверојатна панорама врз градот.

Мора да признаеме дека ова е спектакуларна идеја и со нетрпение ја очекуваме нејзината реализација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПтици како осветлување
Следна објаваГордост и предрасуди како зачин на стилот
Пишувајќи за уметноста, успешно се грижи за шарената страна на животот, за категоријата која ја истакнува величината на вистинската страст и го бои светот. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР