Кога метежот и вревата на реалниот свет се премногу заморни, спа центрите се таму за да ви ја понудат толку потребната релаксација на умот и душата…

Ова е токму тоа што го прави еден од најголемите центри за подмладување, кој скоро ја доби титулата најпопуларен спа центар на Инстаграм. Зборуваме за Andronis Arcadia Santorini, кој ветува дека ќе направи вистински чуда, не само за вашиот заморен грб, туку и за вашиот Insta Feed.

Ексклузивната спа бања нуди комплетно природни производи на Ira, заедно со пет простории за третмани на гостите. Додека повеќето од понудите на бањата вреди да се пробаат, препорачуваме да го искусите и егзотичниот Knebb path третман, тоа е патека со ладна и топла вода што ја стимулира енергијата и циркулацијата, со благодет за вашето тело и ум.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГлавни трендови на патики за 2020!
Следна објаваКако и со што да го носите модерниот „goose’s foot“ принт!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР