Оваа сезона, дезенот „goose’s foot“ која со право се смета за класика и никогаш не излегува од мода, е особено популарен кај познатите личности и модерните дами.

Овој аристократски и универзален принт го сакаат и во кралските монархии: Кејт Мидлтон и кралицата Летиција редовно се појавуваат во вакви блејзери.

Но, актерките и манекенките сакаат да носат работи кои се необични за овој принт: авијатичарски јакни, широки панталони со дезени „goose’s foot“ и корсети.

Овој елегантен и дискретен принт стана хит во колекциите на брендовите. Изгледа одлично на фустани, блузи, кардигани и шалови.

Сигурни сме дека дури и во следната деценија, модерниот принт ќе продолжи да ги инспирира дизајнерите и модерите дами.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување: најпопуларен спа центар на Инстаграм!
Следна објаваИнспирација: Најубави модни додатоци од колекцијата Chanel Metiers d’Art!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР