Омилени обувки на сите девојчиња …Пред неколку години патиките направија вистинска модна револуција, принудувајќи ги девојчињата ширум светот да ги заменат чевлите на потпетици со патики кои долго време беа само дел од спортската гардероба.

Патиките го сменија текот на целата модна индустрија и станаа вистински „чевли за сите прилики“: Благодариме на ова, вреди да им се каже на моделите Stan Smith и Balenciaga Triple S. А според најновите колекции на водечките брендови, патиките ќе останат со нас и во 2020 година.

Погледнете го неверојатно убавиот модел на патиките Air Jordan 1 „Milan”!

 

Модерни патики кои ќе ги носиме оваа година

Главни трендови:

Brunello Cucinelli/LoeweTravis Scott’s Nike/YeezyBrunello Cucinelli/Loewe

Gucci/Chloé Common Projects/Givenchy Stella McCartney/Veja

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Земјени и неутрални бои!
Следна објаваПатување: најпопуларен спа центар на Инстаграм!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР