Аман е име кое е синоним за мир, спокојство и холистички велнес…

Сето ова може да се забележи во нивните установи, без разлика дали се работи за егзотични дестинации или скриени места среде урбаните градови. Нивната најнова понуда е совршен рај со снежни врвови во јапонскиот регион Нисеко, сместен во Хокаидо.

Користејќи ги петте елементи како база, Аман повторно ќе се спои со локалната флора и фауна, заедно со јапонскиот животен стил, создавајќи почит на Рјокан , односно традиционалната гостилница. Имотот, кој ќе биде отворен во 2023 година, ќе зафаќа површина од 460 акри и ќе содржи триесет соби.

Тоа ќе биде првиот целосен спа-велнес центар во Јапонија, додавајќи и неверојатна величенственост на веќе посакуваната дестинација. Покрај тоа, Аман ќе понуди 31 брендирани резиденции кои ќе бидат достапни за купување, насочени кон оние кои сакаат да бидат во ова волшебно опкружување секој ден.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузен уметнички сет за трпеза!
Следна објаваИнспирација: Земјени и неутрални бои!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР