Лејди Гага е последната во низа славни личности која лансираше своја линија на шминки …

Наречена Haus Laboratories сега е достапна за нарачка, со официјален датум на започнување закажан за септември.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни мали тетоважи!
Следна објаваGigi Hadid во кампања за парфемот Michael Kors Wonderlust!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР