20 НАЈПОПУЛАРНИ МАЛИ ТЕТОВАЖИ

Тетоважите се многу повеќе од едноставен цртеж на кожата

Главната причина што луѓето прават тетоважи е искажување на личниот стил и мислење, или покажување почит кон некого. Овие 20 ремек-дела ќе ви се допаднат бидејќи сите си имаат своја приказна.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCartier ја претстави својата најголема колекциа досега!
Следна објаваПрва видео кампања за шминки на Леди Гага!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР