Оваа колекција од 120 парчиња е именувана по нејзиното силно визуелно влијание, а дефинитивно нема да ве разочара …

Колекцијата Magnitude претставува прв пат да брендот Cartier ги комбинира скапоцените камења со грубо сечени камења. Некои се вид на геолошки примероци кои можат да се видат во природно научните музеи: матрикс опал од 77 карти, кој се чини дека е отфрлен од вселената со електрично сините акценти, а е главна декорација на гломазната белегзија, која е опкружена со сини и виолетова сафири.

Друг невообичаен примерок е огромен рутилизиран кварц, главниот елемент на ѓерданот кој е украсен е со ниски дијаманти, корали и розов морганит, кои нè асоцираат со зајдисонцето.

Колекцијата Magnitude беше презентирана кон крајот на минатиот месец во многу луксузна средина, а да нагласиме дека ќе биде достапна за продажба оваа есен.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТајланд: Anantara Chiang Mai Resort ќе ве остави без здив!
Следна објаваПрекрасни мали тетоважи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР