Anantara Chiang Mai Resort се наоѓа во северниот дел на Тајланд, на прекрасниот брег на реката Чианг Маи Мае Пинг. Ова познатото одморалиште на прв поглед ќе ве освои, а едно нешто што може да го уништи вашето добро расположение е фактот дека на одредена дата мора да се вратите дома.

Уживање во удобен кревет и по неколку часови, со утринско кафе на приватен балкон, ќе ве подготви за сè што ќе ви донесе уште еден незаборавен ден во овој рај, додека освежувањата во лоби-салонот ќе ве воодушевуваат со свите колачи.

Со фасцинантна мешавина од традиционален тајландски дизајн и шармантен колонијален стил, одморалиштето им посакува добредојде на своите гости во педесет и две соби и триесет и два луксузни апартмани.

Три опции на храна, прекрасен Bar & Cigar Lodge, Anantara Spa, фитнес-центар и јога сесии, исто така ќе ве воодушеват, покрај сите други активности што можете да ги уживате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на Охридско лето : КАМЕРЕН ОРКЕСТАР НА МММ “САША НИКОЛОВСКИ ЃУМАР”;
Следна објаваCartier ја претстави својата најголема колекциа досега!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР