Имате ли дома класични салонки, кои ретко ги носите затоа што ви изгледаат здодевно?

Со денешниот едноставен трик, старите чевли ќе живеат нов живот!

Ви треба:

     самолеплива лента
бела акрилна боја
златна или сребрена акрилна боја, а можете да ја одберете и бакарната или розова златната боја
пар чевли – салонки од кожа или скај

постапка:

1. Користете ја лепливата лента и обележета ја површинатаа што ќе ја обоите
2. Прво обоите ги врвовите на чевлите во бела боја. Нанесете повеќе слоеви од бојата на чевлите, додека не бидат целосно покриени.
3. Кога белата боја ќе биде потполно сува, обоите ги чевлите со златната. Нека се исуши добро.
4. Отстранете ја леплива лента и имате “нови” чевли за стилски модни комбинации!

Кога ќе го обоите врвот на чевлите со златна боја, можете да залепите монистри за повеќе сјај. Ќе добиете елегантни чевли за вечерни прошетки.

погледнете тука…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБлуза од Zara…која ја носат познатите личности!
Следна објаваНеколку цитати од Толкин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР