Фотографката Irene Rudnyk сподели неколку корисни совети за тоа како да направите совршен празничен портрет без да излегувате од својот дом. Доколку сеуште заразени со празничната еуфорија, една ваква фотосесија експресно ќе Ве одведе во најмагичното време од годината.

Во нејзиното видео таа зборува за аглите, позицијата на нејзиниот модел Емили и ефектот на божиќните сијалички.

Погледнете го видеото и споделете го Вашето мислење.

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: 1 person

Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 1 person, standing and indoor

Image may contain: 1 person

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 1 person

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: 1 person, close-up

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР