Набавката на брендиран накит и модни додатоци е сон на секоја жена.

Но, цените на овие мали аксесоари понекогаш се толку високи, што не можат сите жени да си дозволат таков луксуз. Сепак, некои модни додатоци на познати брендови се многу лесни да се направат.

Дури и неискусните “мајстори на накит” можат да ја направат нивната “реплика”. Денес, Ви препорачуваме да направите елегантна декорација за коса во стилот на Шанел.

Бисерите се заштитен знак на куќата Шанел, а креативниот директор на брендот Карл Лагерфелд често ги користи во своите колекции. Покрај накит и големи бисерни ѓердани, тој исто така со бисери ги украсува фризурите на моделите.

За да го направите овој едноставен моден додаток, потребен ви е еден бисер со средна големина и обична, еластична лента за коса. Бисерот можете да го сошиете со игла и конец или како во нашиот случај, да го залепите со лепак.

За пет минути ќе добиете, модерна декорација која ќе изгледа убаво и елегантно во вашата коса.

Забавувајте се и пробајте го овој проект.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБуда „скриен“ под плантажи со лаванда во Makomanai Cemetery
Следна објаваИзложба за оваа недела во Скопје | Затемнетиот град
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР