Со поглед на заливот Бискејн и Мајами Бич, GranParaiso е волшебeн станбен проект, кој е дело на најценетите архитекти на светот …

GranParaiso - luksuzna vizija raja

На него, работат Bernardo Fort-Brescia, Pjero Lisoni и Enzo Enea. Oвoj неверојатeн концепт има за цел да биде еден од најдобрите станбени заедници во светот.

Image result for GranParaiso

Допирот на врвниот уметник Pjero Lisoni може да се почувствува веднаш по влегувањето во оваа неверојатна зграда – уметност во осветлување, текстурни површини и суптилните природни тонови, нудат добредојде на секој гостин во фоајето. Внатре во резиденциите, богатите материјали се согласуваат со чистите модерни линии и го одушевуваат секој, кој е вистински обожавател на ненагласената елеганција.

Image result for GranParaiso

Image result for GranParaiso

GranParaiso, исто така, содржи колекција на ултра луксузни домови на четири ката со приватни лифтови, луксузни ентериери и директен поглед кон заливот.

Image result for GranParaiso

GranParaiso - luksuzna vizija raja

GranParaiso - luksuzna vizija raja

GranParaiso - luksuzna vizija raja

Дел од овој проект е голем фитнес центар со екслузивна кардио опрема и студија за вежбање, додека јогата и пилатесот добија одлични отворени простории за своите сесија.

Image result for GranParaiso

Исто така, таму е приватната куглана со ложа, каде можете да уживате со вашите пријатели или да организирате некоја прослава. Терасата со базен, со своето бујно зеленило, драматично осветлување и бели камени детали е вистински тропски рај. Што и да си замислите, ние веруваме дека овој проект тоа го има!

GranParaiso - luksuzna vizija raja

GranParaiso - luksuzna vizija rajaImage result for GranParaisoImage result for GranParaiso

Image result for GranParaiso

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAndré Sanchez | Феминистички надреални портрети
Следна објаваRihanna и Chopard соработуваа на уникатна колекција на накит!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР