Rihanna и брендот Chopard соработуваа на уникатна колекција на накит …

“Со својот уникатен стил, таа го редефинира начинот на кој луѓето го гледаат и го носат накитот”, вели креативен директор и ко-претседател на брендот Chopard, Karolin Sheufele за мега ѕвезда од Барбадос, Rihanna.  Оваа пејачка со бројни награди е позната по смел и провокативен пристап кон модата, а тоа е навистина очигледно и во нејзината нова соработка со швајцарскиот златарски бренд.

Rihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves ChopardRihanna loves Chopard

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGranParaiso – луксузна верзија на рајот!
Следна објаваГламур и отменост за секој ден – Zuhair Murad!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР