За неговата колекција Resort 2018 година, Зухаир Мурад се фокусираше повеќе на секојдневната облека …

Сепак, ова не значи дека не ја искористил  својата единствена визија на гламур, кога ја креирал. Богатите везови на тантели, декорацијата и шарените материјали, се едноставно нешто, што мора да го има во неговите модни линии.

Оваа збирка е совршен пример на неговата безгранична креативност и око за детали.

Зухаир Мурад дизајнираше колекција која има две сосема различни страни – едната е темна, испреплетена со црни и темно сини тонови, додека другата е многу нежна и блага, која се карактеризира со нијанси како розовата, бебе сината и портокаловата.

Покрај тоа, колекцијата може да се подели на два дела – има елегантни и фасцинантни фустани кои се резервирани за на црвениот тепих, а од друга страна, постојат парчиња кои се дизајнирани за секојдневна гламур.

Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018

Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018

Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018

Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018Glamur i otmenost za svaki dan - Zuhair Murad Resort 2018

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRihanna и Chopard соработуваа на уникатна колекција на накит!
Следна објаваМодерна и елегантна кујна со стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР