Доколку барем еднаш сте го посетиле Париз сте имале можност да ја доживеете неговата уникатност, да уживате во архитектурата, културата и духот на градот тогаш она што ќе го видите во видеото Ви е познато. Благодарение на Google имаме можност да погледнеме одредена анализа насловена како „Што е она што го прави Париз да изгледа како Париз?“ Единствените балкони од ковано железо, специфичните прозорци, врати, улични знаци се одлика на целиот град. Како што ќе видите во видеото, можеби постојат сличности и во други градови, но еден е Париз. Доколку сеуште не сте го посетиле Градот на светлината можеби после ова видео Ајфеловата кула нема да биде Вашата прва асоцијација за Париз. Верувајте во Париз има многу повеќе да се види од огромната челична конструкција, а духот во кој пулсира градот е она од ќе станете зависни после првата посета.

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативно поткровје во Париз
Следна објаваСтилски стан со меки бои
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР