После видеото кое ни овозможи патување меѓу традицијата и модернизмот во Јапонија, овојпат AmnesiArt ни овозможуваат да го запознаеме срцето на Франција одблизу. Градот на светлината и љубовта претставен од различни преспективи, духот и културните обележја на градот, начинот на живот и пулсирањето на градот во целост е претставено во едно видео. Париз е град на кој ретко некој може да му одолее, град кој ги мами воздишките на неговите посетители, но после ова видео претпоставуваме дека и вие ќе станете дел од вљубениците во овој град. Зар не е прекрасен?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPhotoshop во реалноста | Фотографски експеримент
Следна објаваИзборот на партнер го одредува Вашиот животен стил
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР