33

Дали Париз е најфотографираниот град на светот?

Можеби не можеме да дадеме сигурен одговор на ова прашање, но и денес Ви нудиме една прекрасна фотографија токму од срцето на Градот на светлината – Ајфеловата кула. Фотографијата е дело на Saúl Aguilar, фотограф кој сака да патува и да фотографира се околу себе.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолоритен скандинавски стан
Следна објава14 работи кои сакам ќерка ми да ги знае
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР