44

Веќе се согласивме дека есента не е време за депресии, туку напротив – есента е време за љубов, за нови почетоци, за зимници и подготовки за зимата. Со оваа фотографија која е нашиот избор за Фото на денот Ви нудиме совршен приказ на есента и можеби ќе Ве мотивираме да уживате во убавините кои есента ни ги нуди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМали и убави станови (2.дел)
Следна објаваИнтервју со Кери Вашингтон од мега-популарната серија “Скандал“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР