11По петте инвентивни решенија за уредување на мали станови, потрагата по убави идеи за дом со скромна квадратура ја продолжуваме со разгледување на уште три прекрасни мини ентериери. Животот во пренаселените урбани средини и високите цени за метар квадратен, се’ повеќе им додаваат на вредност на малите станбени објекти во кои просторот е ефикасно искористен. Овојпат, ви ги претставуваме трите инспиративни визуелизации изработени од рускиот архитект Konstantin Entalecev. Секој стан е со површина под 40 метри квадратни, а сепак успева да обедини фантастични дизајнерски елементи и пријатен амбиент во ентериерот. Од модернистички допири до класична нота во уредувањето, погледнете како изгледаат овие преубаво стилизирани мини домови, и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

1.Стан (32 метри квадратни)

1

2

3

4

5

2.Стан (32 метри квадратни)

6

7

8

9

3.Стан (35 метри квадратни)

10

11

12

13

14

15

16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВинтиџ фризури за уникатен изглед
Следна објаваФото на денот | Магија на есента
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ