Ако ви се здодеани денешните трендови кога станува збор за фризура и сакате да пробате нешто различно, свртете се кон минатото. Таму ќе пронајдете инспирација за коса каква што посакувате – долга, кратка, брановидна, во пунџа итн. Дамите во минатото измислувале мал милион начини за средување на косата и секогаш изгледале убаво и различно. Ваков винтиџ стил посебно одговара доколку одите на некоја прослава или сакате да бидете забележени на некој посебен настан. Еве ги нашите предлози.

1

© 2013 | Haley Sheffield | www.haleysheffield.com

3

4

5

6

8

9

10

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМесец на дизајнот – Љубљана 2014
Следна објаваМали и убави станови (2.дел)
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР