Минималистички сјај на изгрејсонце и зајдисонце

Овие смирувачки минималистички фотографии на небо кога е изгрејсонце и зајдисонце се дело на фотографот Ерик Кахан. Тој ги "фатил" овие нијанси со четири...

Најдобрите реклами во списанија

Денес ќе се посветиме на оригиналните, рекламни кампањи кои се појавуваат на страниците на списанијата низ светот, а кои се толку посебни што мора...

Синајска гора (Египет)

Синајска гора е местото на кое се смета дека Мојсеј ги примил Десетте Божји заповеди и кое до ден денес е посетено од многу...

Пепелашка од Русија | Natalia Vodianova

Наталија Михаиловна Водјанова (Руски: Наталья Михайловна Водянова) е родена е на 28 Февруари 1982 во градот Горки, Русија. Растела  во најсиромашниот дел на овој...

Убавината на очите одблизу | Suren Manvelyan

Вистинска галаксија од убавини. Ерменскиот наставник по физика  Suren Manvelyan ги користи своите пријатели, колеги и ученици  како модели за да ги создаде овие...

Karl Lagerfield за Orrefors

Karl Lagerfield не престанува да изненадува со неговите различни начини на изразување на својата креативност. Овој пат ја презентира својата прва линија чаши, садови...

Eпохални, легендарни, историски, генијални….. мачиња!

Сајтот за графички решенија aymvisuals.com направил блог на којшто главна "тема" е вметнување на мали мачиња во постоечките композиции на иконските албуми од минатото....

Илустратор кој инспирира и забавува | Салвадор Рамирез

Салвадор Рамирез е извонреден талент кој живее во Мексико. Таму има дипломирано кинематографија и анимација, но илустрацијата и цртежот од мало дете му се...

Водопадите Trummelbach (Швајцарија)

Во длабочината на долината Lauterbrunen, реката Trummelbach си ја пробива својата патека низ падината на планината Мunch, носејќи ја со себе истопената вода од...

IKEA живеалиште во метрото во Париз

За својата последна маркетинг кампања, шведскиот бренд за мебел IKEA изгради цело живеалиште во метрото Auber во Париз. Во просторот од 54 метри квадратни,...

Заробена брзина во кадар

Многу прекрасни работи се случуваат со само едно трепкање на окото, но тие се движат пребрзо за да ги забележиме. "High speed photography" е...
video

Уживање во книгите

Непишано правило е дека  трудот (отелотворен со мотивација) секогаш е вредносна категорија, а ќе Ви образложиме и зошто: речиси година дена макотрпна посвета и организација...

Убавина со спој на две раси | Анаис Мали

Анаис Мали е девојка родена од татко Полјак и мајка од Република Чад, има 20 години и светла иднина пред себе. Уникатна убавина добиена...

Индустриски дизајн за убаво расположение | Бурак Кајнак

Бурак Кајнак е дизајнер којшто функционира речиси на сите полиња од областа на дизајнот и уметноста. Роден во Истанбул, а живее во Канада, Кајнак...

Млади креативци | Вања Шереметкоски

Инспириран од музиката, младиот илустратор и 3D аниматор Вања Шереметкоски, кој работи под името Alhemyo, секојдневно создава нови дела и приказни. Вљубеник е во блузот,...

Дванаесетте апостоли – камена формација (Австралија)

Недалеку од крајбрежјето на јужна Викторија, се наоѓа спектакуларна група на морски карпи од варовник. Изворно биле познати под името "Дивата свиња и прасињата",...