Кучиња модели

Онлајн бутикот Avenue 32 за презентација на својата нова колекција модни додатоци соработуваа со 5 кучиња кои одлично се снајдоа во улогата на модели....

Познати уметници фотографирани со нивните мачки

 Ако лавот е крал на џунглата, слободно можеме да кажеме дека мачката е кралица на човековото срце, а кучето ќе го ставиме во категоријата...

Едиторијал | Viva la vida

Agnes Sokolowska во едиторијалот "Viva la vida", инспириран од Frida Kahlo, фотографирана од Sandrine & Michael за мајското издание на италијанскиот магазин Amica. Стилист...

Нескротливост преку фотографии | Марменски

Личност со немирен дух, широки хоризонти и умешност да ја пронајде убавината и на најскриените места. Кога другите се откажуваат од потрагата, тој успева...

Фетиш книги | Paweł Fabjański

Paweł Fabjański е моден фотограф од Варшава, Полска. Податок кој ништо не Ви значи доколку не појасниме дека неговата последна фотосесија во соработка со...
video

Барселона на полноќ | Pau Garcia Larita

Барселона - разиграната девојка, симбол на фудбалот и културен центар каде што се спојуваат повеќе култури. Pau Garcia Larita ни нуди можност да ја...

Ликот на Земјата | Google Maps & Smith

Дали Google Maps може да се претвори во „фотограф“ кој создава импресивни фотографии? Одговорот на ова прашање го дава David Thomas Smith, кој ни...
video

Тивкиот град: Зима во Париз

Andrew Julian ни овозможува да ја откриеме апсолутната совршеност и убавина на Париз, преку видео кое го има направено за време на негова посета...

„Патување низ времето“ | Flora Borsi

Flora Borsi, фотограф од Будимпешта, користи стари црно – бели фотографии од познати личности и со Photoshop се вметнува самата себе во истите фотографии....

Дигитално создавање на чудовишта

И да ги замислите најубавите очи, најубавата уста и најубавиот нос... пак во комбинација на истите нешта, нема да го добиете најубавиот лик. Истото...

Забавен и креативен пар | Casey Grim & Adam McLaughlin

Casey Grim и Adam McLaughlin изгледаат како две парчиња од една сложувалка. Создаваат креативни фотографии, каде што се наоѓаат во иста положба, на исто...

Откријте ја целата приказна | Shchusev State Museum of Architecture

Нова кампања за целите на московскиот музеј, Shchusev State Museum of Architecture со наслов „Откријте ја целата приказна“, создадена од Saatchi & Saatchi Moscow....

Поглед од авијација | Jeffrey Milstein

Перспективата на нештата е релативна работа: фотографот Jeffrey Milstein ја потврдува оваа теза во неговите многубројни фото-серијали каде доминантен мотив е авијацијата. Неговата последна...

„Еден фустан, една жена, еден свет“ | Jeff Salvage

„Еден фустан, една жена, еден свет“ е проект на Jeff Salvage и неговата жена Jennifer. Тие патуваат илјадници километри за да направат вонвременски фотографии...

Во прегратка на шумата | Nelleke Pieters

Понекогаш од дрвјата, не можете да ја видите шумата. А шумата е прекрасна, единствена сама по себе, недопрена од човекот во својата природна форма....

Во потрага по перфекцијата | Стефан Соколовски

Според години - тинејџер, според карактер - визионер, според образование - аматер, но според своите фотографии - вистински професионалец, Ве запознаваме со Стефан Соколовски....