Футуристички дизајн на парфимерија во Париз

Роланд Халбе е фотографот кој стои зад фотографиите направени во една парфимерија во Париз. Парфимеријата има мошне иновативен и футуристички дизајн на ентериерот во кој мебелот е целосно од дрво во комбинација со огледала во просторот. Зад овој дизајн се потпишуваат архитектите од Jacob + Macfarlane чија оригинална идеја е веројатно единствена во светот од ваков тип кога станува збор за парфимерии.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени 5 парчиња за пролетни денови од H&M!
Следна објаваФранцуска куќа на село, која повикува на уживање во преубав амбиент!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР